28 سپتامبر 2020
سپتامبر 28, 2020

آشنایی با روشهای ثبت خاطرت سفر

0 دیدگاه

آشنایی با روشهای ثبت خاطرت سفر

بهتر است هنگام مسافرت رفتن به دنبال راهی برای ثبت خاطرات سفرتان باشید. در صورتی كه به صورت رایج عادت به ثبت وقایع و اتفاقات رخ داده در طول یك روز دارید، بدانید كه بسیار خوش شانس هستید كه از قبل به این كار عادت داشته اید.


معمولاً در هر مسافرت، به ویژه مسافرت های طولانی خاطره های شیرین و لذتبخش زيادي برای هر یک از ما رخ می دهد. ولی متأسفانه جزییات بسیاری از آنها بعد از مدتی به دست فراموشی سپرده می شوند. به همین علت است که باید دنبال راهی برای ثبت خاطرات سفر و جلوگیری از فراموش شدنشان باشیم. در این مطلب قصد داریم با در میان گذاشتن چند ایده جالب، شما را در ثبت خاطرات سفرتان یاری کنیم.

یک آلبوم عكس تهیه کنید
این نوع آلبوم، كه به نوعی مشابه دفتر خاطرات است، روشی خوب برای جمع كردن و ثبت خاطراتی از سفر است كه دوست دارید در كنار هم از آن ها نگهداری کنید. درصورتی که خيلي علاقه به مجله ها و دفتر خاطرات ندارید، این آلبوم میتواند ابزارسرگرم كننده برای به یاد آوردن خاطرات سفرتان باشد. به دنبال یك آلبوم خاص باشید تا بتوانید کلکسیونی فوق العاده را گردآوری کرده و مکانهایی كه از آن ها دیدن كرده اید و عکس گرفته اید را ردیابی نمایید.

اسکرپ بوک درست کنید
می توانید برای هر کدام از شهر هایی که سفر می کنید یک اسکرپ بوک جدا داشته باشید و بلیت ها و عکسها و هر چیز دیگری که از آن شهر برای شما باقی مانده است را در آن جمع آوری کنید و راجع به هر کدام یک توضیح مختصری بدهید.

ثبت خاطرات در سفر,نحوه ثبت خاطرات در سفر,اسکرپ بوک برای ثبت خاطرات سفر
اسکرپ بوک، روشی عالی برای ثبت خاطرات مسافرت

فیلم بگیرید
با فیلم هم میتوانید خاطره های خویش را حفظ کنید، از مکان هایی که دیدن می کنید فیلم تهیه نموده و ابتدای فیلم حتماً مکان، و تاریخ و ساعت را هم ذکر کنید.

دفتر خاطرات تهیه کنید
در صورتی كه به صورت رایج عادت به ثبت وقایع و اتفاقات رخ داده در طول یك روز دارید، بدانید كه بسیار خوش شانس هستید كه از قبل به این كار عادت داشته اید، هر چه در دل و ذهنتان دارید، در این دفتر یادداشت كنید جمله های معروفی را بنویسید، از مردم بومی بخواهید كه چیزی روی دفتر برای شما بنویسند، طرح هایی رسم كنید، و به صورت كلی از هر چیزی كه به ثبت خاطرات سفرتان كمك می كند، استفاده نمایید!
آداب سفر کردن را یاد بگیرید
آشنایی با انواع تورهای گردشگری( تور نوروز )

ثبت خاطرات در سفر,نوشتن خاطرات سفر,تهیه دفترچه خاطرات برای سفر
داشتن دفترچه خاطرات، راهی مناسب برای ثبت کردن خاطرات سفر

تور هیجان انگیز کیش با تخفیف استثنائی
دسترسی به بازی هاوقابلیت های جدید

از اپلیکیشن های ثبت خاطرات استفاده کنید
اپلیکیشن LiveTrekker یکی از اپ هایی است که میتوانید برای ثبت خاطرات سفرتان از آن استفاده کنید. این اپلیکیشن اطلاعات مختلفی را در کنار تصاویر و ویدیوها ثبت می کند. از اطلاعاتی که این اپلیکیشن میتواند آنها را ثبت کند میتوان به مسیر در حال حرکت، زمان، سرعت و موضوعات این چنینی اشاره کرد.

اپلیکیشن تریپ مایور (TripMayor)، روش دیگری که سفرتان را ثبت کنید و یک وبلاگ سفر برای خودتان بسازید استفاده از اپلیکیشن تریپ مایور است. این اپ بیشتر شبیه یک مجله عکس سفری می ماند، پس اگر عاشق محیطی شبیه اینستاگرام هستید این اپلیکیشن بسیار به شما توصیه می شود.