11 آوریل 2020
آوریل 11, 2020

تزریق بوتاکس

0 دیدگاه

روش تزریق بوتاکس

تزریق بوتاکس : بوتاکس نام ماده ای است که از سم کشنده بوتولینوم به دست می آید و توانایی فلج کردن همه عضلات ارادی و غیرارادی را به طور موقتی دارد؛ با تزریق این ماده، عضلات توانایی حرکت خود را برای مدتی از دست می دهند که این امر موجب کاهش عمق و میزان چین و چروک های پوست خواهد شد. ( جوانسازی پوست )

همزمان با بالا رفتن سن انسان میزان الاستین و کلاژن موجود در پوست او کاهش یافته و همین امر موجب ایجاد خط و خطوط و چین و چروکی هایی در صورت او می شود که زیبایی اش را تحت تاثیر قرار داده و از شادابی چهره خواهد کاست. چین و چروک ها بیشتر در ناحیه بین دو ابرو، پیشانی، خط لبخند، اطراف دهان و اطراف چشم ها ایجاد می شود.

البته باید گفت که افزایش سن تنها علت بروز نشانه های پیری در چهره افراد نبوده و فاکتورهای دیگری مانند تغذیه، سبک زندگی، قرارگیری در معرض نور مستقیم خورشید و غیره نیز در ایجاد این علائم در پوست موثر هستند.

تزریق بوتاکس چگونه انجام می شود؟
برای انجام این روش جوانسازی پوست در بیشتر موارد نیازی به بی حس کردن فرد نیست اما چنانچه نیاز به بی حسی باشد، پزشک حدود نیم ساعت پیش از تزریق، ناحیه مورد نظر را با استفاده از پمادها و کرم های موضعی بی حس خواهد کرد.

در مرحله بعدی میزان ماده بوتاکس مورد نیاز را به وسیله سوزن های بسیار ظریف و نازک به برخی عضلات خاص تزریق می کند. باید بگوییم این میزان چین و چروک ها و شدت آن هاست که مقدار و تعداد تزریق مورد نیاز را مشخص می کند و از فردی به فرد دیگر متفاوت است.

تاثیرات تزریق بوتاکس چه زمانی ظاهر خواهد شد؟
برای ظاهر شدن تاثیر بوتاکس حداقل 3 تا 7 روز زمان نیاز بوده و نتیجه نهایی پس از حدود 14 روز نمایان می شود.

نتایج به دست آمده از بوتاکس چقدر ماندگار خواهد بود؟
نتیجه ای که از این روش به دست می آید حدود 3 تا 4 ماه در شخص ماندگار بوده، پس از این مدت زمان به تدریج کم شده و پس از مدتی به حالت اولیه خود باز خواهد گشت.

تزریق بوتاکس چه کاربردهایی دارد؟
استفاده از بوتاکس در دوزهای خیلی کم و کنترل شده نه تنها کشنده نیست بلکه موارد استفاده زیادی هم در زمینه های زیبایی و درمانی دارد که از این میان می توان به موارد زیر اشاره کرد:

جلوگیری از نمایان شدن بیش از اندازه لثه ها در هنگام خندیدن
رفع چین و چروک ها
بالا بردن ابروها
توقف و کاهش روند تعریق
اصلاح فرم لب های آویزان با بالا کشیدن گوشه آن ها و غیره.