02 مارس 2020
مارس 2, 2020

جراحی بینی استخوانی

0 دیدگاه

جراحی بینی استخوانی

جراحی بینی استخوانی  : بینی ها از نظر نوع شامل بینی های گوشتی و بینی های استخوانی می باشند که ما در این مقاله به معرفی بینی های استخوانی می پردازیم.( جراح بینی سمنان )


ویژگی بینی های استخوانی :

افرادی که دارای بینی استخوانی می باشند ، پوست بینی آن ها نازک و غضروف بینی شان محکم است و هم چنین برخی از آن ها بر روی بینی خود دارای قوز یا برآمدگی نیز می باشند.

از دلایل وجود قوز در بینی ، می توان به مواردی هم چون وارد شدن ضربه به بینی و وراثت اشاره کرد.

برای انجام جراحی بینی دو روش باز و بسته وجود دارد که جراحی بینی استخوانی را می توان به هر دو روش انجام داد.

تفاوت جراحی بینی به روش باز و بسته ، در محل ایجاد برش بینی می باشد ؛ در روش باز ، برش های مورد نظر در پوست میانی حفره های بینی ایجاد می شود در صورتی که در روش بسته ، برشی بر روی ناحیه بیرونی بینی ایجاد نمی شود و همه برش ها داخلی می باشند.

نتیجه جراحی بینی استخوانی

بینی های استخوانی به علت ویژگی های مخصوص به خودشان و امکان ایجاد تغییرات گسترده در ان ها ، بهترین نتیجه را از جراحی زیبایی بینی دریافت می کنند.

مدل عمل بینی استخوانی

بینی های استخوانی ، را می توان به هر سه مدل بینی طبیعی ، بینی فانتزی و بینی نیمه فانتزی جراحی کرد ؛ اما نکته قابل توجه این می باشد که به علت ویژگی های بینی استخوانی افرادی که بینی شان در این دسته قرار می گیرد ، بهترین کاندید جهت انجام جراحی بینی فانتزی هستند زیرا در بینی های استخوانی به دلیل وجود پوست نازک می توان تغییرات بسیاری را اعمال کرد به همین دلیل بیماران از انجام عمل بینی استخوانی عروسکی ، نتیجه خوبی را دریافت می کنند.

عمل بینی استخوانی با لیزر

امروزه با توجه به پیشرفت لیزر شاهد تحول بسیار عظیمی در علم پزشکی بوده ایم و همه جا صحبت از استفاده از لیزر می باشد اما متاسفانه پیشرفت لیزر تا حدی نبوده است که بتوان به وسیله آن جراحی بینی را انجام داد ؛ تنها کاربرد لیزر در جراحی بینی ، بر طرف کردن جای اسکار ناشی از عمل بینی می باشد و کاربرد دیگه ای ندارد ؛ امیدواریم با پیشرفت روز افزون علم پزشکی ، روزی بتوان جراحی بینی را با استفاده از لیزر انجام داد.

لزوم رعایت اقدامات پیش و پس از جراحی بینی استخوانی

با اینکه ویژگی های ساختاری بینی های استخوانی جراحی آن ها را راحت تر و نتیجه این جراحی زیبایی را رضایت بخش تر از جراحی بینی گوشتی می نماید اما بدون رعایت مراقبت های قبل و بعد از جراحی بینی موفقیت آمیز بودن این عمل زیبایی امکان پذیر نیست.

بنابراین پیش از اقدام به جراحی بینی درباره اقداماتی که رعایت آن ها پیش و پس از این جراحی زیبایی موجب رضایت بخش تر بودن نتایج، بهتر سپری شدن دوران نقاهت و کاهش احتمال بروز عوارض ناشی از آن می شود مطلع شده و سپس برای انجام آن اقدام کنید.

اقدامات قبل از جراحی بینی استخوانی
بهترین جراح بینی سمنان یا شهری که در آن سکونت دارید را انتخاب کنید، هرچه جراح بینی با تجربه تر و متخصص تر بوده و وجدان کاری بالاتری داشته باشد نتیجه به دست آمده از جراحی بینی رضایت بخش تر خواهد بود.
تمام انتظارات و توقعات خود از جراحی بینی را به طور شفاف با جراح بینی تان مطرح کنید البته باید در نظر داشته باشید که به دلیل محدودیت های جراحی بینی تمام توقعات را نمی توان برآورده کرد و این ربطی به میزان تبحر پزشک ندارد.
به طور صادقانه به سوالاتی که پزشک در رابطه با سوابق بیماری، مصارف و حساسیت های دارویی تان می پرسد پاسخ دهید.
تمام آزمایشات و عکسبرداری هایی که پزشک برای تان تجویز می نماید را انجام داده و به ایشان تحویل دهید.
اگر داروهای رقیق کننده خون مثل وارفارین مصرف کرده، دخانیات استعمال می نموده و از مشروبات حاوی الکل استفاده می نمایید باید به مدت 14 روز قبل از جراحی بینی مصرف آن ها را کنار بگذارید.
به مدت 8 ساعت قبل از جراحی بینی معده خود را خالی نگه داشته و چیزی میل نکنید.

مراقبت های بعد از جراحی بینی استخوانی

به منظور ایجاد تسریع در روند بهبودی،کاهش کبودی و ورم ناشی از جراحی بینی می توان اقدامات زیر را انجام داد:

زیر سرتان چند بالشت بگذارید و با این کار آن را از سطح بدن بالاتر نگه دارید.
در سه روز اول هر 1 ساعت یکبار به مدت 15 دقیقه روی بینی و نواحی دارای تورم کمپرس سرد و در سه روز دوم این کار را با کمپرس گرم انجام دهید.
از خندیدن، گریه و سرفه کردن شدید بپرهیزید.
هنگام عطسه کردن دهان را باز کنید با این کار فشار کمتری به بینی وارد می شود.
بر روی بینی چسب بزنید.
به مدت 2 هفته از برقراری رابطه زناشویی اجتناب کنید.
به صورت طاقباز بخوابید.
غذاهای نرم خورده و از خوردن غذاهای شور و جویدنی بپرهیزید.
هزینه جراحی بینی استخوانی

عوامل بسیار زیادی در هزینه عمل زیبایی بینی ، تاثیر می گذارند که شامل حق الزحمه جراح بینی ، میزان ایرادات بینی ، وسعت جراحی بینی ، هزینه کلینیک ، هزینه اتاق عمل ، هزینه آزمایش ها ، هزینه داروها ، تجربه جراح بینی و غیره می شود اما لازم به ذکر می باشد که نوع بینی جزء این موارد نیست.

بسیاری از بیماران در رابطه با پرداخت هزینه جراحی زیبایی بینی توسط بیمه ، سوال می کنند در این باره باید بگوییم که بیمه هزینه هیچ کدام از جراحی های زیبایی را پرداخت نمی کند.