11 آوریل 2020
آوریل 11, 2020

جراحی بینی فانتزی

0 دیدگاه

جراحی بینی فانتزی

جراحی بینی فانتزی : هر فردی با توجه به علایق و سلیقه خود فرم خاصی را برای بینی مد نظر دارد ، حتی برخی افراد تمایل دارند فرم بینی شان مانند عکس یک فرد مشهور شود . ( جراحی بینی تبریز )

مدل بینی فانتزی و مدل بینی طبیعی در بین مردم محبوبیت بیشتر و متقاضی بیشتری دارند.

متقاضیان جراحی بینی یا رینوپلاستی باید در نظر داشته باشند که فرم بینی بستگی به ساختار و نوع بینی نیز دارد .

در جلسه مشاوره جراح بینی خوب با توجه به نوع بینی فرد بهترین مدل را به بیمار پیشنهاد می کند و اگر بیمار توقع غیر منطقی از نتیجه جراحی بینی داشته باشد جراح بینی با صحبت و دلایل قانع کننده دید بیمار را اصلاح می کند.

بینی فانتزی کاملاً تراشیده شده و خوش فرم است به گونه ای که با اولین نگاه به راحتی می توان تشخیص داد بینی جراحی شده است .

بنابراین بینی فانتزی مشخصات ظاهری خاصی دارد و به راحتی قابل تشخیص است .

زیرا علاوه بر مهارت جراح بینی ، ساختار بینی نیز در فرم دهی بینی نقش موثری دارد.

مشخصات ظاهری جراحی بینی فانتزی
نوک بینی کمی سر بالا و تیز است .
سایز بینی و پره های بینی کمی بیشتر از بینی طبیعی کوچک می شوند.
روی بینی یک قوس زیبا ایجاد می شود .
بینی فانتزی یا بینی عروسکی برای افرادی که صورت های ظریفی دارند مناسب تر است به همین دلیل اکثریت بانوان به علت ظرافت چهره شان طرفدار جراحی بینی فانتزی هستند .

البته برخی از بانوان نیز با توجه به اینکه صورت ظریفی دارند میل به فرم بینی طبیعی دارند و ترجیح می دهند بینی به صورت طبیعی جراحی شود .

برخلاف بانوان اکثریت آقایان جراحی بینی طبیعی انجام میدهند زیرا علاقمند هستند بعد از جراحی زیبایی بینی ، فرم بینی کاملاً طبیعی باشد .

در جراحی بینی طبیعی ، جراح بینی تغییراتی که مشهود باشد را ایجاد نمی کند و تغییرات مطابق با استاندارها و معیارهای زیبایی باشد.

مشخصات بینی نیمه فانتزی
مدل دیگری که وجود دارد جراحی بینی نیمه فانتزی است .

بینی نیمه فانتزی ، ترکیبی از بینی طبیعی و بینی فانتزی است و برخی از خصوصیات هر دو مدل بینی را دارد .

اهمیت نوع بینی برای فرم بینی
به علت اینکه بعد از جراحی بینی ، پوست بر روی ساختار بینی گذاشته می شود ، نوع و ضخات پوست نیز در فرم بینی تاثیر گذار است.

برای مدل بینی فانتزی ، بینی هایی با پوست نازک مناسب تر هستند بنابراین این مدل برای افرادی که بینی استخوانی دارند مناسب تر است .

نکاتی در ارتباط با فرم بینی
برخی از متقاضیان درک نا درستی از فرم بینی دارند به همین دلیل تمایل به بیش از حد کوچک شدن بینی یا سربالا شدن بینی دارد .

در واقع فرمی برای بینی زیبا و مناسب است که متناسب با چهره بیمار باشد .

برخی از افراد به دلیل دارا بودن چهره استخوانی و درشت ، مناسب فرم بینی فانتزی نیستند و بهتر است بینی آن ها به صورت طبیعی جراحی شود .

انجام جراحی بینی طبیعی بیشتر در بین آقایان رایج است زیرا تمایل به حفظ جذابیت چهره مردانه خود دارند.

جراح بینی ماهر و با تجربه با توجه به آناتومی چهره بیمار به خوبی می داند فرم بینی چگونه باشد تا زیبایی چهره افزایش یابد بنابراین در انتخاب جراح بینی دقت داشته باشید و در ارتباط با فرم بینی حتماً با جراح بینی مشورت کنید.

بارزترین تفاوت جراحی بینی طبیعی و فانتزی در زاویه نوک بینی و قوس ایجاد شده بر روی بینی است .

جراح بینی باید برای هر فردی زاوایای مناسب را ایجاد کند و هنگام ایجاد زاوایا دقت داشته باشد که فرد بیشتر تمایل به چه نوع فرم بینی ای دارد.

فرم بینی باید به فرم مد نظر بیمار نزدیک باشد تا پس از جراحی بینی ، بیمار از نتیجه جراحی بینی و فرم بینی رضایت کامل داشته باشد .

اقدامات قبل از جراحی بینی فانتزی
با توجه به اینکه در فرم بینی فانتزی ظریف کاری های بیشتری در ساختمان بینی بیماران ایجاد می گردد، لازم است تا افراد یک جراح بینی مجرب و دارای تجربه زیاد در زمینه عمل بینی فانتزی را انتخاب کنند.
بعد از اینکه با انجام تحقیقات لازم جراح بینی تان را انتخاب کردید می بایست در مورد انتظاراتی که از جراحی بینی دارید با جراح بینی خود صحبت کنید.
اگر در گذشته به بیماری خاصی ابتلا داشتید یا در حال حاضر به آن مبتلا می باشید، در صورت استفاده از داروهای خاص و حساسیت های دارویی که دارید، آن ها را با جراح بینی تان در میان بگذارید.
لازم است مصرف داوهایی مانند وارفارین که موجب کاهش غلظت خون می شوند را به مدت ۲ ماه کنار گذاشته و از مصرف ویتامین E، قرص های ضدبارداری و راکوتان اجتناب نمایید.
مصرف سیگار و نوشیدنی های حاوی الکل موجب کم شدن میزان اکسیژن موجود در خون می شوند، مصرف آن ها را به مدت ۲ ماه قبل از جراحی بینی قطع کنید.
از زدن لاک بر روی ناخن های خود، آرایش کردن و به همراه داشتن زیورآلات در روز جراحی بینی بپرهیزید.
شب قبل از جراحی بینی دوش بگیرید تا به مدت چند روز بعد از عمل بینی تان نیاز به استحمام نداشته باشید.
جراح بینی برای بررسی موقعیت بینی و نسبت تناسب آن با سایر اجزای صورت، عکسبرداری از زوایای مختلف بینی و صورت را برای فرد تجویز می کند که انجام آن الزامی است.
جراحی بینی فانتزی
مراقبت های بعد از جراحی بینی فانتزی
رعایت مراقبت هایی که جراح بینی شما را به انجام آن ها توصیه می کند موجب می شود که روند بهبودی تان سرعت بگیرد، از جمله این مراقبت ها می توان به موارد زیر اشاره نمود:

بعد از جراحی بینی به دلیل تغییرات صورت گرفته در ساختار بینی و برش هایی که بر روی پوست بینی ایجاد می گردد، کمی ورم و کبودی در بینی و صوت فرد ظاهر می شود که کاملاً طبیعی است.
بالاتر نگه داشتن سر نسبت به سطح بدن با قرار دادن چند بالشت در زیر سر موجب تسریع فروکش نمودن ورم بینی می شود.
غذاهای فلفلی، شور و پرادویه موجب تشدید ورم بینی می شوند، از خوردن این غذاها خودداری کنید.
در روزهای ابتدایی بعد از عمل بینی غذاهایی میل کنید که نیاز به جویدن زیاد نداشته باشند.
طی مدت زمان مقرر شده توسط جراح بینی ، بر روی بینی خود چسب بزنید.
و مراقبت های دیگری که توسط دکتر حمیرا رشدی ، جراح بینی تبریز به طور کامل خدمت تان شرح داده خواهد شد.