06 آوریل 2020
آوریل 6, 2020

جراحی زیبایی پلک

0 دیدگاه

جراحی زیبایی پلک

جراحی زیبایی پلک که در اصطلاح علمی بلفاروپلاستی نامیده می شود ، یکی از متداول ترین جراحی های زیبایی صورت بوده و به منظور جوانسازی و بهبود شکل ظاهری پلک و چشم ها انجام می شود ؛ به این صورت که پزشک طی این جراحی ، پوست و چربی های اضافی پلک ها را از بین می برد. ( دکتر محمدباقر علیپور )

شایان ذکر است که جراحی زیبایی پلک ؛ نمی تواند مواردی از قبیل تیرگی زیر چشم ، چین های پاکلاغی اطراف چشم و افتادگی ابرو را برطرف کند و موارد مذکور ، نیاز به روش های درمانی دیگری دارند.

دلایل نیاز به جراحی زیبایی پلکجراحی زیبایی پلک
پوست در اثر پارامترهایی همچون بالا رفتن سن ، وراثت ، سبک زندگی و عوامل محیطی ؛ تدریجا خاصیت ارتجاعی خود را از دست می دهد و این اتفاق منجر به جمع شدن بیش از حد پوست روی پلک های فوقانی و افزایش چربی در کیسه های حاوی چربی در پلک های تحتانی ، می شود.

افرادی که با مشکلات فوق مواجه هستند ؛ می توانند به منظور رفع این اختلالات در نواحی پلک های خود ، اقدام به انجام جراحی زیبایی پلک ( بلفاروپلاستی ) نمایند.

پف موجود در پلک های تحتانی ، سبب خسته به نظر رسیدن چهره می شود و به صورت حالتی بیمارگونه می بخشد ؛ افرادی که دچار این حالت در پلک های پایینی خود هستند ، می توانند با انجام جراحی پلک پایین ، این مشکل را مرتفع نمایند.

افتادگی پلک های فوقانی نیز ، علاوه بر این که سبب می شوند فرد پیرتر به نظر برسد ؛ دید محیطی وی را نیز کاهش می دهند. جراحی پلک بالا ، مشکلات بینایی ناشی از افتادگی پلک را کاهش داده یا به طور کلی از بین می برد و همچنین منجر به بازگشت زیبایی و جوانی به پلک ها و در پی آن به چهره می شود.

چه افرادی کاندیدای مناسبی برای جراحی زیبایی پلک هستند ؟
بهترین کاندیدا برای جراحی زیبایی پلک ، افرادی هستند که دارای سلامت کامل جسمی و روحی بوده و نسبت به نتایج بلفاروپلاستی دارای انتظارات واقع بینانه باشند.

همچنین لازم به ذکر است که کاندیدای مناسب جراحی پلک می بایست دارای حداقل 35 سال سن باشد ، البته در صورت صلاحدید پزشک ممکن است قبل از 35 سالگی نیز انجام جراحی زیبایی پلک ، بلامانع باشد.

هزینه جراحی پلک
در حالت کلی هزینه جراحی زیبایی پلک تحت تاثیر عوامل متعددی می باشد ؛ از این رو اشخاصی که قصد اطلاع دقیق از هزینه این جراحی را دارند ، باید به پزشک متخصص مراجعه نمایند تا پس از انجام آنالیزها و معاینات لازم ، هزینه دقیق این عمل ؛ مشخص گردد.