06 آوریل 2020
آوریل 6, 2020

جراحی زیبایی گوش

0 دیدگاه

جراحی زیبایی گوش

جراحی زیبایی گوش : امروزه علم پزشکی در همه زمینه ها بویژه در حوزه اعمال جراحی زیبایی ، پیشرفت چشمگیری داشته است و این امر منجر به رفع عیوب و ایرادات ظاهری شده و برخورداری از چهره ای بدون نقص را برای افراد محقق نموده است. ( فوق تخصص جراحی پلاستیک )

جراحی زیبایی گوش یا اتوپلاستی یکی از جراحی های زیبایی است که هدف از آن ؛ اصلاح فرم گوش ها ، تغییر اندازه آن ها ، تصحیح موقعیت قرارگیری و به طور کلی بهبود شکل ظاهری و اصلاح دفرمیتی یا بد شکلی گوش ها می باشد.

از این رو می توان به جرأت اذعان نمود که جراحی زیبایی گوش می تواند در افزایش زیبایی چهره ، تاثیر بسزایی داشته و با افزایش اعتماد به نفس فرد منجر به حضور پر رنگ وی در تعاملات اجتماعی شود.

جراحی زیبایی گوش

علل بروز نقص در فرم ظاهری گوش ها :
نقص ساختار ظاهری گوش ها در عمده موارد ، به صورت مادرزادی می باشد ؛ یعنی از بدو تولد وجود دارد یا این که در برخی موارد طی فرآیند رشد آشکار می گردد.

ناهنجاری در تشکیل نواحی مختلف گوش ، تشکیل گوش برجسته یا در واقع گوش هایی بزرگ تر از حد معمول از جمله اختلالات ظاهری گوش ها در بدو تولد می باشد.

ناگفته نماند که نقص ظاهری گوش ها ، می تواند در اثر آسیب و صدمات وارده به گوش نیز پدیدار گردد.

در هر حال دلیل ناهنجاری ظاهری گوش هر چه که باشد ؛ با استفاده از جراحی زیبایی گوش ، می توان آن را اصلاح نموده و یا برطرف کرد.

عوارض جراحی زیبایی گوش :
پیش از اقدام به انجام جراحی زیبایی گوش می بایست جهت درمان مناسب و نیز انتخاب بهترین راه برای اصلاح ظاهر گوش ها ، با فوق تخصص پلاستیک مشورت نمود.

زیرا عمل اتوپلاستی شاید در ظاهر یک عمل ساده به نظر برسد ، اما در حقیقت نیازمند انتخاب یک جراح متخصص و حاذق می باشد تا با آنالیز دقیق دفرمیتی گوش و همچنین انجام صحیح جراحی ، دستیابی به نتایج قابل قبول محقق گردد.

جراحی گوش شکسته :
همانطور که اشاره نمودیم بروز نقص در گوش ها ممکن است در اثر بروز صدمه و آسیب به آن ها نیز رخ دهد ؛ شکستگی گوش یا اصطلاحا گوش گل کلمی از مواردی است که طی انجام برخی ورزش ها اعم از کشتی اتفاق می افتد.
با بروز این رخداد ، زیر پوست لاله گوش خونریزی ایجاد می گردد و در صورت اقدام به هنگام می توان به سهولت آن را تخلیه و از تغییر شکل گوش خودداردی نمود.

اما چنانچه این کار به موقع صورت نپذیرد به مرور زمان ، خون تجمع یافته در زیر پوست به بافت سفت و فیبروزه تبدیل شده و گوش فرد تغییر شکل داده و حالتی شبیه به گل کلم به خود می گیرد.

افرادی که با این مشکل روبرو هستند نباید نگران باشند ، چرا که این عارضه را می توان با انجام جراحی زیبایی گوش مرتفع نمود.

هزینه عمل زیبایی گوش :
متقاضیان عمل زیبایی گوش ، جهت اطلاع از هزینه این جراحی باید در جلسه مشاوره شرکت نمایند.

در جلسه مشاوره ، در ابتدا بیمار توسط فوق تخصص جراحی پلاستیک تحت معاینات و بررسی های لازم قرار گرفته و پس از آن از هزینه جراحی آگاه می گردد.