06 آوریل 2020
آوریل 6, 2020

جراحی ستون فقرات

0 دیدگاه

جراحی ستون فقرات

برخی از افراد ممکن است به دلیل درد در ناحیه ستون فقرات به متخصص جراح مغز و اعصاب و ستون فقرات مراجعه کرده باشند و جراح پس از معاینات متعدد، جراحی ستون فقرات را جهت درمان پیشنهاد دهد. پیش از پرداختن به موضوع جراحی ستون فقرات بهتر است اطلاعاتی درباره ستون فقرات داشته باشید. ( جراح مغز و اعصاب )

جراحی ستون فقرات

ستون فقرات
ستون فقرات متشکل از 33 استخوان می باشد که بر روی یکدیگر قرار گرفته اند ، استخوان های ستون فقرات توسط رباط ها و ماهیچه ها به یکدیگر اتصال یافته اند.

باید بگوییم که مهم ترین و اصلی ترین نقاط اتکای بدن ، ستون فقرات می باشد که باعث استوار شدن قامت بدن می شود.

شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر درباره آناتومی ستون فقرات به مقاله جامعی که تهیه شده و در وب سایت موجود است مراجعه نمایید.

جراحی ستون فقرات با حداقل تهاجم
روش جراحی ستون فقرات یا MIS با کمترین دخالت در عضلات ایجاد می شود ، این فرآیند باعث بهبودی سریع و کاهش مقدار خون از دست رفته در هنگام جراحی شده و بنابراین بیمار خیلی سریع به وضعیت طبیعی خود باز خواهد گشت.

در این روش ، جراح از آندوسکوپ برای انجام جراحی استفاده می کند ، بدین نحو که آن را از طریق ایجاد یک برش کوچک وارد پوست نموده و اقدام به بازسازی نقاط آسیب دیده ستون فقرات می نماید.

جراحی ستون فقرات چگونه است ؟
در برخی از مواقع در جراحی لازم است پلاتین ستون فقرات یا پیچ گذاری ستون فقرات انجام شود که در این مواقع جراح ستون فقرات با ایجاد یک برش در موضع مورد نظر ، اقدام به انجام جراحی می نماید.

دکتر بهادر محمد امین ، متخصص جراحی مغز و ستون فقرات و بهترین جراح مغز و اعصاب در تهران با تکیه بر تبحر و دانش بالای خود می توانند بهترین نتایج را از انجام جراحی ستوان فقرات برای بیماران خود به ارمغان آورند.

جراحی ستون فقرات
مراقبت های بعد از عمل جراحی ستون فقرات
دوره نقاهت بعد از جراحی ستون فقرات به نوع و گستردگی جراحی بستگی دارد و ممکن است بین چند هفته تا چند ماه متغیر باشد.
بیمار جهت پیشگیری از ایجاد عفونت در موضع درمان می بایست پانسمان ناحیه جراحی شده را به طور مرتب تعویض نماید.
پس از جراحی ، خونابه هایی از ناحیه جراحی شده خارج می شود که امری طبیعی می باشد ، اما چنانچه ترشح خونابه ها بیش از دو روز به طول بیانجامد ضروری است که این مسئله را به اطلاح جراح خود برسانید.
در صورتی که برای بخیه ، جراح از نخ های غیر جذبی استفاده کرده باشد بیمار حتما باید 10 الی 14 روز پس از جراحی ، برای برداشتن بخیه به جراح ستون فقرات مراجعه نماید.
داروهایی را که متخصص ستون فقرات برای تان تجویز نموده است را به طور کامل استفاده کنید.
استحمام یک هفته بعد از عمل بلامانع می باشد.
پس از مدتی انجام ورزش های توانبخشی و حرکتی را انجام دهید.
طبیعتا بیماران با رعایت مراقبت های فوق می توانند به نتایجی بهینه از جراحی ستون فقرات دست یابند و همچنین دوران بهبودی خود را به خوبی سپری نمایند.