06 آوریل 2020
آوریل 6, 2020

درمان زگیل تناسلی

0 دیدگاه

درمان زگیل تناسلی

درمان زگیل تناسلی : زگیل تناسلی یا در واقع ویروس HPV ، شایع ترین نوع ویروسی می باشد که از طریق مقاربت جنسی منتقل می گردد. عموما افرادی که دچار بیماری زگیل تناسلی هستند ، با علائم آن آشنایی ندارند و از روش انتقال آن نیز بی اطلاع هستند ؛ یعنی در حقیقت اطلاعات کافی و لازمی در ارتباط با این بیماری ندارند. ( دکتر سینا صفائی )

از این رو ما در مقاله پیش رو بر آنیم تا به شرح توضیحاتی اجمالی پیرامون این بیماری و راه درمان آن بپردازیم.

زگیل تناسلی چیست ؟

ویروس HPV ، درمان زگیل تناسلیعامل ابتلا به بیماری زگیل تناسلی می باشد و راه اصلی انتقال آن داشتن رابطه جنسی با فرد مبتلا به این بیماری است.

معمولا افرادی که با این بیماری روبرو هستند ؛ با مشاهده زخم های موجود بر روی ناحیه تناسلی خود ، این گونه تصور می کنند که این علائم ناشی از شیو نادرست و مواردی از این قبیل می باشد ؛ لذا متاسفانه زمانی اقدام به شناسایی و درمان آن می کنند که بیماری گسترش یافته و حتی به شریک جنسی شان نیز انتقال یافته است.

انواع زگیل تناسلی :

در حالت کلی ویروس HPV ، دارای صد نوع می باشد که تقریبا 40 نوع از آن ؛ ناحیه تناسلی را در معرض خطر قرار می دهند.

در حالت کلی این ویروس ، خود به دو نوع کم خطر و پرخطر گروه بندی می شود.

در رابطه با ویروس HPV پرخطر ؛ لازم به ذکر است که در صورت مراجعه به هنگام و منظم به پزشک متخصص و نیز درمان به موقع ، می توان از بدخیمی آن پیشگیری به عمل آورد.

راه های درمان زگیل تناسلی :
به منظور درمان زگيل تناسلی ، راهکارهای درمانی مختلفی وجود دارد که از این میان درمان با لیزر و کرایوتراپی ، بیش از دیگر روش های درمانی مورد استفاده قرار می گیرند.

درمان زگیل تناسلی با لیزر :
غالبا درمان زگیل تناسلي با لیزر ، در یک جلسه انجام می گیرد و ضایعات به وجود آمده در ناحیه تناسلی را با نهایت دقت و به سهولت مرتفع می سازد.

ضمنا پس از درمان زگيل تناسلي با لیزر ، احتمال بازگشت و عود مجدد آن بسیار ناچیز خواهد بود و این مسئله سبب برتری این روش نسبت به دیگر روش های درمانی شده است.

درمان زگیل تناسلی با کرایوتراپی :
منظور از کرایوتراپی ، فریز کردن ضایعه به وجود آمده می باشد ؛ در این روش ، ضایعات ناشی از زگیل تناسلی از طریق فریز شدن از بین می روند.

توجه داشته باشید که در صورت بزرگ بودن اندازه این ضایعات و نیز کثرت تعدد آن ها ، نیاز به چند جلسه درمانی می باشد.

پزشک متخصص ، جهت انتخاب هر یک از روش های درمانی مذکور می بایست تعدد زگیل ، اندازه و موضع ابتلا را مورد توجه قرار دهد و به این ترتیب مناسب ترین روش درمانی را با توجه به وضعیت بیمار برگزیند.

دکتر سینا صفائی ، متخصص پوست و مو و لیزر ؛ در راستای درمان زگیل تناسلی با ارائه بهترین مشاوره درمانی ، راهکاری کارآمد را پیش روی مراجعین خود قرار می دهند.