06 آوریل 2020
آوریل 6, 2020

عمل تیپ پلاستی چیست

0 دیدگاه

عمل تیپ پلاستی چیست

عمل تیپ پلاستی چیست ؟ در ابتدا لازم به ذکر است که عمل تیپ پلاستی ؛ در حقیقت یک عمل جراحی است و مانند دیگر کارهایی که پشتوانه علمی قوی ندارند ؛ مثل لیفت با نخ یا پلاسما و غیره که کار غیر جراحی هستند ، نبوده و نتایج قابل قبولی به دنبال دارد. ( متخصص جراحی زیبایی بینی )

حال از نظر لغوی ، این واژه را ترجمه می نماییم. کلمه تیپ از نظر آناتومی به معنای نوک بینی می باشد و پلاستی به معنای بازسازی یا عمل جراحی زیبایی می باشد.

پس به طور کلی در پاسخ به این که عمل تیپ پلاستی چیست ؟ باید گفت که عمل تیپ پلاستی ، به معنای عمل جراحی زیبایی بر روی نوک بینی است.

این عمل بر مبنای علمی بوده و کاری که طی آن انجام می شود ، به مثابه بخشی از روند جراحی بینی کامل می باشد و می توان به نتایج رضایت بخشی از انجام آن دست یافت.

رینوپلاستی مدرن

ما در تیپ پلاستی به بقیه قسمت های بینی کاری نداریم و فقط روی نوک بینی عمل را انجام می دهیم ، پس توجه داشته باشید که در این عمل ، سایر قسمت های بینی باید زیبا و عاری از ایراد باشد.

این عمل تحت بی حسی موضعی و در مطب یا اتاق عمل قابل انجام است.

هزینه تیپ پلاستی یا جراحی نوک بینی

با توجه به این که عمل تیپ پلاستی جزئی از روش اصلی جراحی بینی است ، بنابراین هزینه آن نسبت به عمل اصلی ارزان تر است ؛ اما به طور کلی نمی توان قیمت قطعی این عمل را قبل از بررسی وضعیت بیمار بازگو نمود و فرد جهت اطلاع از هزینه عمل تیپ پلاستی می بایست به پزشک متخصص مراجعه کند تا پس از انجام معاینات دقیق ، هزینه عمل به وی اطلاع داده شود.

نکاتی در رابطه با تیپ پلاستی
در تیپ پلاستی استخوان بینی جمع نمی شود.
تیپ‌ پلاستی در افرادی که بینی کج دارند یا قوز خیلی زیاد دارند و یا قسمت استخوانی پهن دارند قابل انجام نیست.
در واقع نهایتا از هر بیست نفر ، یک الی دو نفر ؛ کاندید عمل تیپ پلاستی هستند.