17 مه 2020
می 17, 2020

مزوتراپی

0 دیدگاه

مزوتراپی

مزوتراپی ، روشی درمانی ، تزریقی بوده که در سراسر دنیا کاربردهای بسیاری دارد ؛ به منظور انجام این روش ، گروهی از مواد فعال بیولوژیک که شامل انواع ویتامین و داروها می باشند ، به ناحیه تحت درمان ، تزریق شده و نتایج بسیار مطلوبی نیز از آن دریافت می شود. ( متخصص پوست در کیانپارس )

از کاربردهای مزوتراپی ، باید به درمان مشکلات پوستی و همچنین ریزش مو اشاره کنیم.

مزوتراپی مو

ریزش مو ، جزء شایع ترین مشکلات پوست و مو در سرتاسر جهان است ، که دلایل بسیاری دارد ؛ در برخی از موارد ناشی از ژنتیک و در بعضی از دیگر به علت ابتلا به برخی از بیماری ها و اختلالات می باشد.

مزوتراپی ، یکی از سریع ترین روش های درمانی غیرتهاجمی بوده که با الگوهای زنانه و مردانه از طریق تزریق مکرر دارو ، ویتامین و عناصر غذایی درون پوست سر ، به درمان ریزش مو می پردازد.

چگونگی انجام مزوتراپی مو

در این روش به منظور تزریق داروهای مورد نیاز ، از سوزن هایی کوچک به عمق یک میلی متر استفاده می شود ؛ لازم به ذکر است در این روش ، دارو و ویتامین دقیقا در محل مورد نیاز به اندازه کافی تزریق می گردد.

ترکیب دارویی که در این روش ، تزریق می شود بسته به شرایط بیمار به صورت اختصاصی تهیه می گردد.

مدت زمان مورد نیاز جهت انجام این روش ، در هر جلسه طولانی نبوده و تقریبا 10 دقیقه به طول می انجامد ؛ تعداد جلسات مورد نیاز با توجه به مشکلات بیماران تعیین می گردد.

از مزایای این روش ، باید به مواردی که در ذیل به ذکر شده اند ، اشاره کنیم :

عدم نیاز به بیهوشی
کاهش ریزش مو
افزایش آب رسانی و جریان خون در ناحیه تحت درمان
تامین مواد غذایی لایه زیرین پوست
جلوگیری از تخریب فولیکول مو
تنظیم میزان ترشح چربی پوست
عدم دوران نقاهت
ایمن و بدون عارضه
مقرون به صرفه
و غیره
هزینه مزوتراپی

هزینه مزوتراپی در هر فرد با توجه به پارامترهای گوناگونی ، متغیر بوده و تعیین آن نیازمند انجام معاینات مورد نیاز می باشد ؛ بنابراین متقاضیان انجام این روش ، جهت کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با هزینه آن باید به متخصص پوست و مو و زیبایی مراجعه نمایند.

در آخر :

همانطور که گفته شد مزوتراپی ، کاربرد بسیاری در درمان های زیبایی دارد ؛ در این روش در ناحیه مورد نظر ، دوز کم دارو به طور مکرر تزریق شده و جوانسازی را در پی دارد.